Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

PONAD 2,4 MLN ZŁOTYCH NA REMONT DRÓG POWIATOWYCH

8575
Inwestycje prowadzone przez Powiat Grójecki.
2 mln 466 tyś. zł. otrzymał powiat grójecki na przebudowę dróg zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. W związku z tym jeszcze w czerwcu zostanie przeprowadzona procedura przetargowa na realizację I części drogi powiatowej Zbrosza Duża – Wierzchowina od granicy powiatu do Zbroszy Dużej. 

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a środki zostały przyznane na wniosek Wojewody Mazowieckiego. Mieszkańcy Zbroszy Dużej gm. Jasieniec doczekali się wreszcie na remont tej bardzo zniszczonej drogi. 

Ogromne znaczenie ma również forma dofinansowania. 80% środków będzie pochodzić z zewnątrz. Natomiast powiat przeznaczy na to zadanie jedynie 20%!. Promesa otrzymana w dniu 5 czerwca 2017r. jest gwarancją wykonania tego zadania.


KOLEJNE ŚRODKI NA REMONTY DRÓG DLA POWIATU!

Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą z dnia 22 maja 2017r. przyznał 150 tys. zł. z dotacji ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych dla powiatu grójeckiego na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1668W Chynów – Nowa Wieś na odcinku Gołębiów – Bronisławów”.

To kolejny odcinek drogi powiatowej który uzyska nową nawierzchnię!