Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Trasa do Błędowa na europejskim poziomie

11129
Inwestycje prowadzone przez Powiat Grójecki.
Zmodernizowana droga powiatowa Błędów-Huta Błędowska jest już oficjalnie otwarta. W piątek, 9 grudnia uroczyście przecięto wstęgę i poświęcono trasę przebudowaną w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

W ceremonii wzięli udział Poseł na Sejm RP Marek Suski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Starosta Marek Ścisłowski, Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Władysław Kumorek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bednarska, przedstawiciel STRABAG Igor Derpiński, Członkowie Zarządu Powiatu: Wojciech Wojtczak, Ireneusz Szymczak i Paweł Siennicki, Marek Mikołajewski – Wójt Gminy Błędów, Barbara Bińkiewicz – Skarbnik Gminy Błędów, Radni Powiatowi: Barbara Kowalska, Anna Steczkowska, Wiesław Czerwiński, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Sitarek, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adrian Jachoski, z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Michał Skwarczyński,Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosław Kaczmarek, Kierownik Posterunku Policji w Błędowie mł. asp. Leszek Marcinkowski, inspektor nadzoru Krzysztof Belicki, projektanci: Krzysztof Błędziński i Łukasz Widalski, sołtys Bogusław Leśniak oraz przedstawiciele partnerów prywatnych.

Drogę poświęcił ks. Leszek Bruliński, proboszcz Parafii św. Prokopa Opata w Błędowie.

Zadowolenia z remontu trasy nie krył poseł Marek Suski. – Często bywam w tych rejonach na spotkaniach z wyborcami i znam tę drogę – wyjaśniał poseł. - Pamiętam trasę pełną wybojów i dziur. Dziś mogę powiedzieć, że dojechałem na miejsce drogą na europejskim poziomie. I bardzo dobrze, bo sadownicy z tych stron nareszcie w godnych warunkach będą przewozić transporty jabłek.

Poseł dodał, że liczy na pomoc wojewody w wykonaniu jeszcze wielu odcinków dróg w rejonie grójeckim.
- Modernizacja była możliwa dzięki współpracy pomiędzy samorządem Województwa, Gminą Błędów, powiatem grójeckim i sponsorami prywatnymi – mówił Starosta Marek Ścisłowski. – Mogliśmy zgromadzić wymagane fundusze i wykonać remont drogi w tak szybkim czasie. Mam nadzieję, że mieszkańcy są zadowoleni, a droga będzie im służyć przez długie lata.

Również Wojewoda Zdzisław Sipiera podkreślił doskonałą współpracę z powiatem grójeckim i Starostą Markiem Ścisłowskim. – Kiedy ludzie potrafią się porozumieć, naprawdę wszystko idzie zgodnie z planem i przewidywaniami – zauważył Zdzisław Sipiera. – Tak było właśnie w tym przypadku.

Zgodnie z porozumieniem, udział powiatu grójeckiego w kosztach wyniósł 1 605 149,77zł, a gminy Błędów 1 429 411,29zł. Województwo przeznaczyło na przebudowę 2 782 009zł. Kwota przekazana przez sponsorów prywatnych to 32 500zł.

Plac budowy został przekazany wykonawcy w kwietniu 2016r. Roboty na odcinku Błędów-Huta Błędowska trwały do końca listopada br. Położono dwie warstwy z asfaltobetonu modyfikowanego wraz z podbudową. Wykonawcą przebudowy był STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Całkowita wartość inwestycji to 5 849 070,06zł brutto.

W ramach prac zmodernizowano odcinek Błędów-Huta Błędowska o długości 6,177 km. Mieszkańcy zyskali nie tylko nową nawierzchnię – wykonano również odwodnienie pasa drogowego, powstały zjazdy z kostki betonowej, przepusty oraz kanalizacja deszczowa. Przy trasie ułożono chodniki, a wzdłuż drogi ustawiono 117 znaków pionowych.

Starosta Grójecki składa serdeczne podziękowania Wojewodzie Mazowieckiemu, samorządowi Gminy Błędów, partnerom prywatnym z powiatu grójeckiego i rawskiego oraz firmie STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie za pomoc i współpracę w realizacji inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej nr 1619W Błędów-Huta Błędowska”.


Partnerzy prywatni inwestycji:
Józef Rylski (RYLEX)
Michał Lachowicz, Krzysztof Lachowicz, Jacek Stępniak – La Sad
Czesław Macierzyński EKO-SAD
Leszek Barański – AGROSIMEX
Elżbieta Kawęczyńska – ELFRUIT
Artur Strulak – STRULAK skup i sprzedaż owoców
Grzegorz Jakubisiak – TECHSAD BIS
Waldemar Jakubisiak – TECHSAD
Sławomir Kołacz – SŁAW-SAD
Justyna, Marek Krześniak – JUST-POL
Waldemar Kawenczyński – FRUIT-SAD
Robert Fatkowski – grupa producentów FATEK
Stanisław Bibrowski - BIBSAD
Marek Grzejszczyk – MARPOL
Piotr Szybiński – Spółdzielnia Ogrodnicza w Grójcu

BPiFE