Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE DLA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH I SAMORZĄDOWCÓW

Data: 03.09.2019 r., godz. 11.00    2139
W sobotę 31 sierpnia Strażacy i Samorządowcy zmierzyli się w Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Warce.

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia na strzelnicy miejskiej w Warce odbyły organizowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Powiatowe Samorządowe Zawody Strzeleckie dla pracowników urzędów i instytucji z całego powiatu grójeckiego .O godzinie 9.00 rywalizację rozpoczęli strażacy. Konkurowali w dwóch dyscyplinach, strzelając z dwóch rodzajów broni. Pierwsza konkurencja polegała na strzelaniu z odległości 50 metrów z karabinka kbk kal.7,62 mm (znanego z potocznej nazwy „kałasznikow”). Druga konkurencja to „pojedynek strzelecki” (karabinki sportowe kal. 5,6 mm) w każdym zespole po 3 zawodników. Zespół, który pierwszy zestrzeli krążki przeciwników wygrywa. Konkurencja odbywa się za zasadzie pojedynku każdy zespół z każdym.
W rywalizacji strażackiej w kategorii indywidualnej najlepszy okazał się druh Łukasz Piekarniak z OSP Piaseczno Gmina WARKA, drugie miejsce wywalczył druh Maciej Marcinkowski OSP Piaseczno Gmina Warka. Na trzecim miejscu uplasował się druh z OSP Drwalew Gmina Chynów Maciej Petrykowski.
Zespołowo w tej kategorii najlepsi okazali Druhowie z OSP Piaseczno z Gminy Warka: Marcin Donica, Łukasz Piekarnik i Maciej Marcinkowski, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Drwalew (Gmina Chynów) a trzecie Drużyna z OSP Goszczyn.
Pojedynek strzelecki wyłonił następujących zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Drwalew Gmina Chynów, drugie miejsce OSP Piaseczno z Gminy Warka, a trzecie jednostka OSP Belsk Duży
Klasyfikacja generalna to połączenie wyników ze strzelania zespołowego z karabinka kbk kal.7,62 mm oraz z pojedynku strzeleckiego. Zwycięzcą klasyfikacji Generalnej została jednostka OSP Piaseczno z Gminy Warka, drugie miejsce przypadło drużynie z OSP Drwalew (Gmina Chynów) a trzecie OSP Jasieniec.
Po południu po zaciętej walce strażaków rozpoczęły się Powiatowe Samorządowe Zawody Strzeleckie. Urzędnicy z całego powiatu stanęli do walki o medale i puchary. Po bardzo wyrównanej walce w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu odległości 50 metrów z karabinka kbk kal.7,62 mm najlepszym zawodnikiem okazał się pracownik Starostwa Powiatowego w Grójcu Michał Jaskółowski. Drugie miejsce zajął Tomasz Waszewski z Urzędu Gminy w Belsku Dużym a trzecie Magdalena Szulczyk – urzędniczka z Gminy Jasieniec . W klasyfikacji drużynowej zwycięzcami zostali pracownicy Starostwa Powiatowego w Grójcu: Michał Jaskółowski, Kinga Jankowska oraz Grzegorz Sowiński. Drugie miejsce zajęli pracownicy Urzędu Miejskiego w Warce a trzecie pracownicy Urzędu Gminy w Belsku Dużym.
Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka, który wręczał nagrodzonym statuetki, medale i dyplomy wraz z członkiem zarządu powiatu grójeckiego Andrzejem Zarębą oraz radnym powiatu Cezarym Kołodziejskim.