Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Narodowe czytanie w Warce

Data: 02.09.2019 r., godz. 15.00    1538
W najbliższą sobotę 7 września przeniesiemy się wspólnie w świat polskiej literatury w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".
Narodowe Czytanie  w Warce 
Po raz Kolejny Para Prezydencka zaprasza do uczestnictwa w akcji społecznej Narodowe Czytanie, która popularyzuje polską literaturę, będącą nierozerwalną częścią narodowej kultury  i historii. W tym roku Starostwo Powiatowe wraz z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zapraszają do wspólnej lektury zbioru „Nowele Polskie”, który stanowi wybór tekstów autorstwa m in. Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej i Bolesława Prusa. Teksty te nie straciły na aktualności mimo czasu, który upłynął od ich wydania. Uczą nas, że w życiu powinnyśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że w społeczeństwie istnieje potrzeba niezatracania wrażliwości na ludzka krzywdę.   
Wydarzenie odbędzie się w pięknej scenerii wareckiego muzeum 7 września  od godz. 16.oo  W ubiegłorocznej edycji w skali całego kraju w akcji wzięła udział rekordowa liczba osób. Wierzymy, że i tym razem wydarzenie będzie cieszyło się ogromną popularnością. Zaproszeni goście wcielą się  w role lektorów, a uczestnicy przeżyją niezapomniane chwile głębokiej zadumy oraz radości jaką sprawia wspólne czytanie. 
Akcja Narodowego Czytania popularyzując czytelnictwo, integruje we wspólnych celach i zespala we wspólnych wartościach.
Spotkajmy się 7 wrzenia br. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce by razem na nowo odkrywać  piękno polskiej literatury .