Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Terytorialsi z Grójca na szkoleniu zintegrowanym.

Data: 05.08.2019 r., godz. 14.00    1822
W niedzielę 4 sierpnia, żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca zakończą kilkunastodniowe szkolenie zintegrowane w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.


Terytorialsi na poligonie.
W niedzielę 4 sierpnia, żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca zakończą w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie kilkunastodniowe szkolenie zintegrowane, które rozpoczęli 22 lipca.

Jest to ich kolejne szkolenie w warunkach poligonowych. Żołnierze w OSPWL w Wędrzynie spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Żołnierze z 61 batalionu, którzy niemal rok temu jako pierwsi złożyli w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przysięgę, zakończą kolejne szkolenie zintegrowane.

Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz OT przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności żołnierzy przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne tłumaczy dowódca brygady płk Grzegorz Kaliciak.
Drugi etap szkolenia specjalistycznego skupia się na przydziale do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper lub medyk. Po tym szkoleniu po roku następuje 14-dniowe zgranie żołnierzy na poligonie.
Po ukończeniu szkolenia zintegrowanego następnym krokiem jest roczny cykl szkolenia zgrywającego. Na tym etapie najważniejsza jest nauka czynności zespołowych z uwzględnieniem uwarunkowań terenu, w którym będą działali terytorialsi, np. miejskiego czy górskiego.

W lipcu 6 MBOT realizowała wszystkie formy szkoleń. Wśród nich są także szkolenia podstawowe i wyrównawcze. Pierwsze z nich jest przeznaczone dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku (16-dniowe), drugie natomiast dla rezerwistów (8-dniowe). W lipcu odbyły się ponadto szkolenia rotacyjne prowadzone w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów (Grójec, Radom, Płock i Pomiechówek) - mówi ppor. Jolanta Maciaszek.

Szkolenie w WOT to nauka praktycznych umiejętności niezbędnych na współczesnym polu walki.ppor. Jolanta MACIASZEK
OFICER PRASOWY
6 MAZOWIECKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ
WWW: www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi
"Zawsze gotowi, zawsze blisko!"