Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

TERYTORIALSI: Szkolenie podstawowe 6 MBOT 20.07-4.08

Data: 26.07.2019 r., godz. 08.00    1145
Blisko 150 kandydatów w ramach 16-dniowego szkolenia podstawowego rozpoczęło kolejne szkolenie mazowieckich Terytorialsów
W sobotę, 20 lipca 2019 r. w Pomiechówku odbyło się kolejne wcielenie ochotników do terytorialnej służby wojskowej w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Szkolenie rozpoczęło blisko 150 kandydatów w ramach 16-dniowego szkolenia podstawowego, którzy będą szkolić się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

Ochotnicy z 65 batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka w sobotę rozpoczęli pierwsze szkolenie podstawowe.
Szkolenie to w praktyce będzie obejmowało naukę i doskonalenie umiejętności taktycznych i strzeleckich. Pierwszego dnia ochotnicy zostali umundurowani i wyekwipowani oraz zostali poddani „testowi wejściowemu” sprawności fizycznej i badaniu współczynników masy ciała. Wyniki tych testów i badań zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej kandydatów. Następne dni obejmować będą wdrożenie elementów zielonej taktyki właściwej dla lekkiej piechoty.
Największy nacisk podczas szkolenia zostanie położony na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania. Ważnymi elementami będą również pomoc przedmedyczna i topografia.
Po ósmym dniu szkolenia dołączą do nich żołnierze rezerwy, którzy zrealizują szkolenie wyrównawcze (8-dniowe). Finałem szkolenia podstawowego będzie „pętla taktyczna”, podczas której Terytorialsi sprawdzą swoje umiejętności w praktyce.
Szkolenie zakończy się 4 sierpnia br. Wtedy to Terytorialsi o godz. 12.00 złożą przysięgę wojskową na placu przed Starostwem Powiatowym w Garwolinie i tym samym rozpoczną trzyletni cykl szkoleń rotacyjnych prowadzonych w systemie weekendowym. Było to kolejne powołanie w ramach projektu Wakacje z WOT, dlatego dużą część stanowili uczniowie i studenci, pozostali to między innymi nauczyciel, pracownik muzeum, dziennikarka oraz wicestarosta.


 


ppor.
Jolanta MACIASZEK


Oficer
Prasowy


6
MAZOWIECKA BRYGADA

OBRONY TERYTORIALNEJ


WWW: www.terytorialsi.mil.pl


FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej


TT: @terytorialsi


"Zawsze gotowi, zawsze
blisko!"