Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zadbaj o serce, zbadaj się

Data: 22.03.2016 r., godz. 12.00    4339
W grójeckim starostwie trwa akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu.


Projekt „Zadbaj o serce i ciesz się życiem” finansowany z funduszy norweskich, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pierwszego dnia (wtorek, 22 marca) z analiz skorzystało ok. 100 osób.

Na badania, których głównym celem jest profilaktyka chorób układu krążenia i promowanie zdrowego stylu życia, może zgłosić się każdy, kto ukończył 35 lat. Na miejscu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Pielęgniarki Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego pobierają krew (badanie ogólne cholesterolu oraz frakcji - cholesterolu HDL i LDL, trójglicerydów, glukozy i CRP) oraz dokonują pomiarów antropometrycznych łącznie z pomiarem ciśnienia. Dodatkowo z każdym z uczestników przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny. To pierwszy etap w 3-stopniowym programie przesiewowym.

Wyniki badań zostaną wysłane na adresy podane w formularzu.

Osoby, u których zostaną wykryte zostaną nieprawidłowości, będą skierowane do etapu II, obejmującego indywidualne konsultacje lekarskie. U uczestników zakwalifikowanych do ostatniego - III etapu, zostanie przeprowadzone badanie EKG oraz konsultacja kardiologiczna. Ci pacjenci w ramach profilaktyki otrzymają również bezpłatne, elektroniczne ciśnieniomierze nadgarstkowe.

Starosta Marek Ścisłowski zaprasza na kolejny dzień badań : 23 marca od godz. 8.00 do godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Grójcu (przy ulicy Piłsudskiego 59) w sali konferencyjnej na I piętrze.

Prosimy o przybycie na badanie na czczo.

Informacje i zapisy – tel. 534 597 664 lub 46 854 33 00
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 13:00

Program profilaktyczny „Zadbaj o serce i ciesz się życiem” sfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.