Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

WYCIECZKA DO HULA PARKU

Data: 18.03.2016 r., godz. 05.35    3907
Wycieczka dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą do Hula Parku w Radomiu
14 marca 2016 roku dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu uczestniczyły w wycieczce do Centrum Zabaw „Hula-Park" w Radomiu. W wyprawie wzięło udział 25 dzieci pod opieką nauczycieli oraz 5 rodziców w roli opiekunów. Hula Park zapewnia swoim małym gościom pełną niezapomnianych wrażeń przygodę. To świetny sposób na radosne spożytkowanie nadmiaru energii oraz rozwój umiejętności psychomotorycznych u dzieci. 

O godz. 8.45, zaraz po zbiórce z opiekunami wyruszyliśmy autokarem do Radomia. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. 

Po około godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Dzieci oraz opiekunowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni, gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. 
Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji, ale nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z minipojazdów, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników oraz maczug i automatów. W sali znajdował się również kącik malucha, w którym można było odpocząć. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł z niego skorzystać.

W czasie dwugodzinnego pobytu w Hula Parku, spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy z nas wykorzystał dużo energii. Aby ponownie nabrać sił, udaliśmy się na pyszny posiłek, który zapełnił nam głodne brzuszki. 

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do Nowego Miasta około godz. 13.45. Czas, który tam spędziliśmy był świetną zabawą dla wszystkich. Na pewno będziemy długo wspominać tę wycieczkę 

Przygotowała:
Katarzyna Januszek