Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Gwiezdna podróż” w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce.

Data: 19.02.2016 r., godz. 16.10    3777
Kolejne warsztaty w ramach grupy wsparcia dla rodziców i dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania na terenie poradni.
W dniu 17.02.2016 w naszej poradni odbyło się niecodzienne wydarzenie. Jeden z pokoi przemienił się w stację kosmiczną, na którą przybyły wraz z rodzicami dzieci objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. W gwiezdną podróż dzieci zabrały logopedki: Monika Anyszkiewicz i Anna Świetlik. 

Wyprawa rozpoczęła się od nałożenia niewidzialnych kombinezonów i kasków kosmonautów. Dzieci odbyły szybkie szkolenie z zakresu komunikacji z ufoludkami i za pomocą rytmicznej, czarodziejskiej gumy wzbiły się w przestrzeń kosmiczną. W sali zgadło światło, na suficie pojawiło się milion migających gwiazd, w oddali widać było nasza planetę Ziemię. Grupa została podzielona na cztery gwiazdozbiory i w rytm kosmicznej muzyki kręcili się w wesołej atmosferze. Niespodziewanie zmieniły się warunki pogodowe, dzieci samodzielnie przygotowały gwiezdny pył, który za pomocą silnych podmuchów został wzniesiony w przestrzeń kosmiczną. 

Po ciężkiej pracy nadszedł czas na kosmiczny posiłek z gwiezdnych żelek. Umożliwił on zebranie sił i powrót do domu z kosmosu. Po bezpiecznym wylądowaniu w gwiezdnym kręgu uczestnicy przekazali sobie słoneczny uścisk, któremu towarzyszył wystrzał konfetti. Celem warsztatów przygotowanych dla rodziców i dzieci uczestniczących w zajęciach Wczesnego Wspomagania Rozwoju w poradni było pokazanie rodzicom, że ćwiczenia logopedyczne nie zawsze muszą być nudne i żmudne. Mogą być prowadzone w formie zabawy i aktywności fizycznej.


Opracowała mgr Monika Anyszkiewicz
neurologopeda