Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Targi edukacyjne w Warce i Belsku Dużym byliśmy tam i my !!!

Data: 03.04.2017 r., godz. 10.00    2721
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu uczestnikiem targów edukacyjnych w Publicznym Gimnazjum nr. 1 w Warce oraz w Belsku Dużym
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu prezentował bogatą ofertę edukacyjną na targach edukacyjnych w Publicznym Gimnazjum nr. 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce oraz w Belsku Dużym.

Celem targów było ułatwienie gimnazjalistom podjęcia trudnej decyzji, jaką jest wybór szkoły średniej. Byliśmy jedną z kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych przedstawiających możliwości kształcenia na rok szkolny 2017/2018.

Uczniowie oraz rodzice mogli zdobyć na naszym stoisku informacje na temat kierunków kształcenia, warunków rekrutacji, a także dodatkowych zajęć i rodzinnej atmosfery panującej w naszej szkole. Wielu gimnazjalistów już jest zdecydowanych na 100% o wyborze naszej szkoły. Zdecydowali się na ZSP Jasieniec ponieważ jak mówią: „Tu można uczyć się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze”, „Tu zdobędę kwalifikacje w zawodzie”, „Mogę rozwijać swoje zainteresowania”, ”Tutaj uczy się wiele moich koleżanek i kolegów którzy są bardzo zadowoleni ze swojego wyboru szkoły”. Dla tych , którzy stoją jeszcze przed wyborem ważnej dla siebie decyzji co do wyboru dalszej drogi kształcenia przedstawiamy poniżej możliwości, jakie proponuje ZSP Jasieniec.

Bogata oferta edukacyjna ZSP Jasieniec na rok szkolny 2017/2018 to :
• Technikum Handlowe
• Technikum informatyczne
• Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
• Technikum Agrobiznesu
• Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
• Technikum Usług Fryzjerskich
• Liceum Ogólnokształcące o profilu sportowym
• Liceum Ogólnokształcące o profilu artystycznym.

Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z wybranych kierunków kształcenia wraz z opiekunami: Magdą Chmielewską, Agnieszką Gumowską , Anną Górecką, Sławomirem Zalewskim i Rafałem Lenartem. Udzielaliśmy zainteresowanym wyczerpujących informacji, wręczaliśmy ulotki i zachęcaliśmy gimnazjalistów do zdobywania wiedzy i umiejętności w naszej szkole. Kierunki kształcenia, baza dydaktyczna, firmy umożliwiające praktyczną naukę zawodu były prezentowane na filmach wyświetlanych na naszym stoisku.

Uczniowie Technikum Handlowego przedstawiali tajniki zawodu, opowiadali o tym, jakie umiejętności praktyczne zdobywają. Chętni mogli wziąć udział w expresowym kursie obsługi kasy fiskalnej. Gimnazjaliści biorący udział w konkursie otrzymali „słodkie nagrody”. Handlowiec to ciągle jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy, dlatego Technikum Handlowe w Jasieńcu to idealne miejsce na zdobywanie umiejętności handlowych i marketingowych oraz cenna podbudowa kariery zawodowej.

Przedstawiciele Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych promowali swój zawód ucząc gimnazjalistów fantazyjnego układania serwetek. Gimnazjaliści biorący udział w warsztatach również także zostali nagrodzeni. Od wielu lat ten kierunek kształcenia cieszy się popularnością wśród gimnazjalistów. Telewizyjne programy kulinarne pokazują, jak duże możliwości daje ten zawód i otwiera drzwi do wymarzonej pracy w znanych restauracjach.

„Enterki” z Technikum Informatycznego uczyli zarabiania kabli, przekazywali dodatkowo wiedzę i umiejętności z programowania i budowy komputerów. Zainteresowanych nie brakowało. Gimnazjaliści deklarujący chęć kształcenia w naszej szkole mówili, że lubię zagadnienia związane z komputerami i będą chętnie rozwijać swoje zainteresowania w ZSP Jasieniec.

Uczniowie z liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym zachęcali do kształcenia ogólnego promując jednocześnie zdrowy tryb życia poprzez uprawianie wybranych dyscyplin sportowych. Absolwenci liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym mogą kontynuować naukę na wyższych uczelniach sportowych.

Nauczyciele chętnie opowiadali o szkole rodzicom gimnazjalistów. Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną, przyjazną i bardzo dobrze postrzeganą w środowisku lokalnym. W roku szkolnym 2016/2017 zanotowaliśmy największy nabór na poszczególne kierunki kształcenia. W 70-letniej historii szkoły w bieżącym roku szkolnym mamy największą liczbę uczniów w szkole dziennej oraz słuchaczy Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Cały czas nie ustajemy w wysiłkach, aby uczniowie, którzy dokonują wyboru naszej szkoły mogli zdobywać wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów i rodziców na „Tydzień Zawodowca” w dniach 24-28 kwietnia 2017r. oraz na „Dzień otwarty” 24 maja 2017r. Każdy kierunek kształcenia zaprezentuje swoje możliwości edukacyjne. Będzie można zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły, osiągnięciami uczniów, ciekawą ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Tradycja, bezpieczeństwo i nowoczesność to motto działania naszej szkoły, o czym będzie można przekonać się podczas dnia otwartego dla gimnazjalistów i ich rodziców.

Anna Górecka