Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie SOSW w Jurkach uczestnikami IV edycji konkursu na "Najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową"

Data: 30.03.2017 r., godz. 08.40    3009
Uczniowie SOSW w Jurkach uczestnikami IV edycji konkursu na "Najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową"
22 marca 2017 roku w Nowym Mieście odbyła się IV edycja konkursu na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą , smaczną, zdrową, pod hasłem „Wiosna – potrawa z kurczakiem lub z kurczaka”.

Do współrywalizacji z zespołami z Nowego Miasta, Piaseczna, Grójca i Rawy Mazowieckiej nastrajały nas dźwięki rokowej muzyki, którą włączył nam podczas podróży Pan Roland – nasz kierowca. Po dotarciu na miejsce, zmotywowani, i „bojowo” nastawieni przystąpiliśmy do wykonywania zadań. Były to: wykonanie potrawy - nuggetsy kurczakowe panierowane w płatkach kukurydzianych z sosem czosnkowym i gyrosowym, sałatki a także dekoracja stołu malowanego żółtymi barwami wiosny, żonkilami i zielonymi gałązkami. Całości dekoracji dopełniła piękna zastawa stołowa, którą „wypożyczyła” nam Pani wicedyrektor K. Dąbrowska.

Naszą pracę oceniało szacowne jury, którego przewodniczącym był kucharz z bardzo renomowanego hotelu w Warszawie. Jury oceniało: dekorację stołu, smak i jakość potraw, umiejętności kulinarne uczestników oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

Stanęliśmy na podium zajmując szacowne trzecie miejsce – w nagrodę otrzymaliśmy toster, książkę „Kuchnia Polska” i inne rzeczowe nagrody.

Usatysfakcjonowani, pełni dobrego humoru z mocnym postanowieniem zajęcia pierwszego miejsca w przyszłym roku, wróciliśmy do Jurek.


info.SOSW Jurki