Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

GIMNAZJALIŚCI NA DNIU OTWARTYM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GRÓJCU

Data: 27.03.2017 r., godz. 10.00    2774
GIMNAZJALIŚCI NA DNIU OTWARTYM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GRÓJCU
W dniu 21 marca 2017r. odbył się Dzień Otwarty. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów klas trzecich gimnazjów i ich Rodziców. Odwiedzający spotkali się z dyrekcją Szkoły, kadrą pedagogiczną , starszymi koleżankami i kolegami. Mogli zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w lekcjach otwartych w ramach Dnia Zawodowca.

Oferta edukacyjna ZSP w Grójcu obejmuje obecnie kształcenie w trzech typach szkół:

liceum ogólnokształcące
(NOWOŚĆ) z innowacją wojskową i turystyczną,

technikum: technik informatyk, technik mechanik, technik handlowiec, technik ekonomista, (NOWOŚĆ) technik organizacji reklamy, technik spedytor,

szkoła branżowa I stopnia kształcąca w zawodach: Mechanik pojazdów samochodowych, Sprzedawca, Kucharz, Operator urządzeń przemysłu chemicznego, Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Malarz – tapeciarz, Lakiernik, Kominiarz, Fryzjer, Murarz – tynkarz, Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, Blacharz samochodowy, Ślusarz, Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, Elektryk, Elektromechanik pojazdów samochodowych, Elektromechanik, Cukiernik, Piekarz, Stolarz.

W ramach Dnia Zawodowca nauczyciele przedmiotów zawodowych przygotowali lekcje, w których uczestniczyli gimnazjaliści. Nauczyciele przedmiotów informatycznych przeprowadzili pokaz zajęć z projektowania stron internetowych. W pracowni mechanicznej młodzież mogła zobaczyć stanowiska do projektowania, obserwować działanie frezarki, tokarki i prace na stanowisku ślusarskim. Należy nadmienić, że obie pracownie wyposażono w nowoczesny sprzęt w ramach projektu „Wybieramy lepszą przyszłość" współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych przedstawili działanie symulacyjnego biura gdzie można było zobaczyć, jak wygląda praca z wykorzystaniem programów finansowo–księgowych i magazynowo-sprzedażowych, oraz zapoznać się z zasadami funkcjonowania stanowiska sprzedażowego i przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

Odwiedzający mogli również zobaczyć prace i pokazy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W sali języka polskiego uczniowie prezentowali przygotowane w ramach zajęć prace dotyczące tradycji wielkanocnych. W pracowni języka angielskiego goście mogli uczestniczyć w konkursie karaoke i interaktywnych ćwiczeniach językowych. W pracowni matematycznej gimnazjaliści ćwiczyli wykorzystanie tablicy interaktywnej do nauki tego przedmiotu. Szkolna biblioteka umożliwiła udział w zajęciach szkolnego klubu gier planszowych. Duża liczba odwiedzających szkołę w tym dniu świadczy o zainteresowaniu ofertą edukacyjną naszej placówki.

Gimnazjaliści mogli także usłyszeć o możliwościach rozwijania własnych zainteresowań i pasji, a także o sukcesach starszych kolegów w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Przekonać się o przyjaznej atmosferze, jaka panuje w szkole. Mogli również zadawać pytania, na które chętnie odpowiadały panie Dyrektorki, Nauczyciele i Uczniowie.

Zapraszamy i czekamy na Was Gimnazjaliści w nowym roku szkolnym !!!

Kolejny dzień otwarty 8 kwietnia 2017 roku w godzinach 9:00 – 13:00.


Ewa Banaszek, Andrzej Kosatka, Barbara Lipska