Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

I już wakacje…

Data: 29.06.2016 r., godz. 10.00    3092
Zakończenie roku szkolnego w LO Warka
24 czerwca, tuż po godzinie 9.30 w świetlicy Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16, której przewodniczyła Dyrektor, Pani Wiesława Zielonka. Ten wyjątkowy dzień swoją obecnością mury liceum zaszczycili: radny powiatu grójeckiego, Pan Wiesław Czerwiński; ksiądz kanonik Stanisław Dobkowski, przewodnicząca i wiceprzewodnicząca rady rodziców, Panie Marzena Przybylska i Aneta Nadolna.

Po okolicznościowych przemówieniach, wygłoszonych przez Dyrektor placówki oraz zaproszonych gości, nastąpił czas uhonorowania najlepszych uczniów szkoły. Liczba przygotowanych nagród do wręczenia licealistom była niezwykle imponująca. Uczniowie wyróżnieni zostali nie tylko za bardzo dobre wyniki w nauce (najlepsza licealistka – Magdalena Górniewicz, śr. 5,3), ale także za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach przedmiotowych, a także za 100% frekwencję.

Miniony rok szkolny był niezwykle wyjątkowy dla wareckich licealistów, gdyż gościli oni w ramach programu AFS Liesę Pauwels – obywatelkę Belgii i Porapata Chiwaprecha – mieszkańca Bangkoku. Przez kolejnych 10 miesięcy uczniowie zagraniczni poznawali język , tradycje i zwyczaje polskie, natomiast wareccy licealiści mogli poznać bogactwo kultury belgijskiej i egzotyczną kulturę Tajlandii. Wraz z końcem roku szkolnego, przyszedł czas rozstania z przyjaciółmi z zagranicy, którzy zapisali się nie tylko w historii szkoły, ale i sercach społeczności licealnej. Nie dziwi zatem, że radość wypoczynku wakacyjnego licealistów i nauczycieli połączyła się ze smutkiem, żalem, tęsknotą i niejednej osobie popłynęła łezka z oczu.

info. LO Warka