Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie CKZiU wyjadą na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii !!

Data: 22.06.2016 r., godz. 05.36    2692
Uczniowie CKZiU wyjadą na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii !!
W dnia 2 lipca 2016 roku uczniowie klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz i Mateusz Łucka - wyjadą na praktykę zagraniczną do Dolnej Saksonii w Niemczech. 

Organizatorem „Stażu Zawodowego w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii” jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu w ramach Projektu Erasmus +. 

Nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie ok. 80 osób z całej Polski, którzy skorzystają z możliwości odbycia stażu zawodowego zakończonego wręczeniem świadectwa Europass Mobilność. Czeka ich także przygoda życia, gdyż poznają kolegów z całej Polski a nawet z całego świata uczestniczących w tym samym projekcie. Trzymiesięczne staże będą realizowane od lipca do września 2016 r. 

Gratulujemy naszym uczniom zakwalifikowania się na zagraniczną praktykę zawodową. Mamy nadzieję, że wykorzystają to doświadczenie najlepiej jak potrafią i zaowocuje ono w przyszłości lepszym startem na rynku pracy.

Anna Dacka