Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

W powiecie będą Działać Lokalnie po raz 11

Data: 27.05.2016 r., godz. 07.55    3834
Uroczyście i radośnie rozpoczęto 11 edycję Programu Działaj Lokalnie w powiecie grójeckim.
Uroczyście i radośnie rozpoczęto 11 edycję Programu Działaj Lokalnie w powiecie grójeckim. Gala wręczenia umów dotacyjnych odbyła się 18 maja w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. W tegorocznej edycji dofinansowanie otrzymało 18 projektów aktywizujących lokalne społeczności na terenie gmin Grójec, Jasieniec, Chynów i Warka. 

W trakcie uroczystości umowy i certyfikaty dotacyjne społecznicy Działaj Lokalnie odebrali z rąk obecnych podczas Gali przedstawicieli samorządów, którzy wspierają Program Działaj Lokalnie – Wicestarosty grójeckiego Dariusza Piątkowskiego, Wójta Jasieńca Marka Pietrzaka, Wiceburmistrza Grójca Karola Biedrzyckiego. Grantobiorcy mieli również okazję zaprezentować w dużym skrócie w bardzo różnorodny sposób swoje projekty - były to prezentacje multimedialne, krótkie filmiki, piosenki i wierszyki oraz informacje słowne. 

Ciekawym urozmaiceniem uroczystości była nowoczesna, multimedialna wystawa poświęcona historii Warki pt. „Warka – miasto dotknięte historią”, po której gości oprowadziła Ewa Bajoryńska z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. 

Łączna suma dotacji wyniosła 70.057 zł - taką kwotę udało się zebrać dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom Działaj Lokalnie: w połowie dzięki środkom Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a w połowie dzięki Partnerom Lokalnym: samorządom, instytucjom, biznesowi i osobom indywidualnym. Gala była dobrą okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy społecznikami a Partnerami Programu.

Dofinansowane projekty zostały wybrane spośród 24 zgłoszonych do Lokalnego Konkursu Grantowego organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w marcu bieżącego roku. Zwycięzcami są grupy, które zdaniem Komisji Grantowej najlepiej będą odpowiadały na lokalne potrzeby i pobudzały do wspólnego działania mieszkańców. Co się będzie działo? – zapraszamy do zapoznania się z Opisami projektów DZIAŁAJ LOKALNIE 2016 na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji Gali Działaj Lokalnie Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz restauracji Zajazd na Winiarach.

Przez 11 lat istnienia Programu Działaj Lokalnie udało się na terenie gmin Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka wesprzeć 220 projektów dotacjami o łącznej wartości ponad 820tys. zł.