Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

MŁODZIEŻOWE STRZELANIE

Data: 23.05.2016 r., godz. 14.25    4660
Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego odbyły się 18 maja 2016 r. na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce.
Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego odbyły się 18 maja 2016 r. na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce. 

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Grójcu a współorganizatorami KŻR – LOK im. P. Wysockiego w Warce i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce im. 1 Puku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. 

Głównym celem zawodów było kształtowanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży szkolnej oraz sprawdzenie w bezpośredniej rywalizacji umiejętności strzeleckich rówieśników z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. 

W zawodach uczestniczyło po dwie trzyosobowe drużyny (dziewcząt + chłopców) ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach tj.: strzelanie z karabinka sportowego kbks 5,6 mm, 13 strzałów 10 ocenianych, odległość 50 m oraz pojedynek strzelecki z dobiegiem do stanowisk strzeleckich.

Po zakończeniu rywalizacji starosta grójecki Marek Ścisłowski podsumował Powiatowe Zawody Strzeleckie i wraz z sędzią głównym zawodów Tadeuszem Orłowskim, dyrektor ZSP w Warce Dorotą Kreczmańską oraz Małgorzatą Czerwińską pracownikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu, wręczyli puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za strzelanie indywidualne oraz pojedynek strzelecki.

WYNIKI ZAWODÓW:

Dziewczęta indywidualnie w strzelaniu z karabinka sportowego:
1. Paliwoda Anna ZSP w Grójcu-87 pkt.,
2. Pawlak Anna ZSP w Warce-84,
3. Spólna Dorota ZSP w Grójcu-83,
4. Lisiewska Weronika LO w Warce-82,
5. Kazana Gabriela LO w Warce-80,
6. Fudecka Karolina ZSP w Warce-78.

Chłopcy indywidualnie w strzelaniu z karabinka sportowego:
1. Luchciński Bartłomiej ZSP w Warce-86 pkt.,
2. Bąk Damian CKZiU w Nowej Wsi-82,
3. Michałowski Micha ZSP w Warce-81,
4. Grochowski Kamil ZSP w Jasieńcu-81,
5. Chiwapercha Parapat LO w Warce-80,
6. Malowaniec Wojciech LO w Grójcu-79.

Zespołowo dziewczęta w strzelaniu z karabinka sportowego:
1. ZSP Grójec,
2. ZSP Warka,
3. LO Warka,
4. LO Grójec,
5. ZSP Jasieniec,
6. CKZiU Mowa Wieś.

Zespołowo chłopcy w strzelaniu z karabinka sportowego:
1. LO Warka,
2. ZSP Jasieniec,
3. CKZiU Nowa Wieś,
4. ZSP Warka,
5. ZSP Grójec,
6. LO Grójec.

Dziewczęta w pojedynku strzeleckim:
1. ZSP Warka,
2. ZSP Grójec,
3. LO Grójec,
4. CKZiU Nowa Wieś,
5. ZSP Jasieniec,
6. LO Warka.

Chłopcy w pojedynku strzeleckim:
1. CKZiU Nowa Wieś,
2. LO Grójec,
3. ZSP Jasieniec,
4. ZSP Warka,
5. ZSP Grójec,
6. LO Warka.

Dziewczęta klasyfikacja zespołowa w dwuboju:
1. ZSP Grójec,
2. ZSP Warka,
3. LO Grójec,
4. CKZiU Nowa Wieś,
5. ZSP Jasieniec,
6. LO Warka.

Chłopcy klasyfikacja zespołowa w dwuboju:
1. CKZiU Nowa Wieś,
2. ZSP Jasieniec,
3. LO Warka,
4. ZSP Warka,
5. LO Grójec,
6. ZSP Grójec.

Klasyfikacja generalna:
1. ZSP Warka,
2. ZSP Grójec,
3. CKZiU Nowa Wieś,
4.ZSP Jasieniec,
5. LO Grójec.
6. LO Warka.

BPiFE