Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Majowe Święto Matki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Data: 23.05.2016 r., godz. 14.20    4102
Majowe Święto Matki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Po raz kolejny Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi gościło lokalną społeczność na Dniu Otwartym, 22 maja 2016 roku. Bogaty program przyciągnął uwagę wielu mieszkańców okolicznych miejscowości.

Priorytetem CKZiU w Nowej Wsi jest kształcenie wykwalifikowanych fachowców w różnych zawodach. Stąd ważnym elementem niedzielnego Dnia Otwartego była prezentacja kierunków kształcenia w szkołach dla młodzieży i w szkołach dla dorosłych, wchodzących w skład CKZiU. 

Na starannie przygotowanych stoiskach promocyjnych można było poznać ofertę kierunków kształcenia, jakie mogą wybrać gimnazjaliści, a mianowicie: ogrodnik, technik ogrodnik o profilu logistyka produktów ogrodniczych, technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik geodeta o profilu geoinformatyka, technik ekonomista o profilu menedżersko - prawnym, technik obsługi turystycznej o profilu stewardessa i pilot wycieczek, technik organizacji reklamy o profilu medialnym z elementami dziennikarstwa i technik spedytor o profilu spedycja międzynarodowa. Każdy z tych kierunków jest interesujący i gwarantuje możliwość zdobycia ciekawej pracy w przyszłości.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nowej Wsi ma bogatą ofertę edukacyjną dla dorosłych – Gimnazjum dla Dorosłych, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Szkołę Policealną dla Dorosłych, kształcącą w zawodach florysta, technik administracji, technik rachunkowości, technik ochrony osób fizycznych i mienia, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej. Inną propozycją dla osób zainteresowanych zdobyciem nowych wiadomości i umiejętności są Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe, prowadzone w zawodach: sprzedawca, ogrodnik, technik ogrodnik, technik obsługi turystycznej, technik ekonomista, technik administracji, technik rachunkowości, florysta, technik architektury krajobrazu, technik handlowiec, technik usług fryzjerskich, opiekun medyczny, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik logistyk i technik spedytor. 

Promocja kierunków kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi przybrała w tym dniu ciekawą formę konkursów i quizów z nagrodami. Słodkie upominki i gadżety tematyczne stały się miłą pamiątką dla osób odwiedzających naszą szkołę w niedzielne popołudnie. Goście mogli również zwiedzać bursę i uzyskać informacje o szczegółach rekrutacji na następny rok szkolny.

Jednym z elementów prezentacji kierunków kształcenia były wystawy prac uczniów i słuchaczy. Widzowie podziwiać mogli prace plastyczne uczniów technikum – studium powiększenia z fotografii oraz plany koncepcyjne ogrodu. Zachwyt wzbudziła także wystawa bukietów z żywych kwiatów oraz pokaz dekoracji florystyki ślubnej.

22 maja obyła się także inauguracja projektu „Zmień swoje podwórko”, realizowanego dzięki dotacji z programu „Działaj lokalnie”. To projekt kierowany do członków lokalnej społeczności, którzy dbają o ekologię i pragną zmodernizować swoje najbliższe otoczenie. W warsztatach rękodzieła florystycznego uczestniczyli uczniowie, rodzice, mieszkańcy Nowej Wsi. Wykonywano praktyczne i ozdobne miniogródki ziołowe.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był „Koncert dla Naszych Mam”. Swą obecnością zaszczycili nas: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego – pan Michał Pruś, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu – pan Krzysztof Kaźmierczak z małżonką, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Warce – pan Szymon Cieślak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi – pan Stanisław Bożek, dyrektor Studium Wokalno – Instrumentalnego „Cantabile” w Warce – pan Mirosław Osiadacz z małżonką, dyrygent chórów parafialnych w Nowej Wsi i Boglewicach – pan Mieczysław Brzeziński, organista parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce – pan Marek Borowski. Muzyczne upominki dla matek przygotowało kilkunastu uczestników. Swoje umiejętności zaprezentowali m.in. podopieczni pana Mirosława Osiadacza ze Studium Wokalno – Instrumentalnego „Cantabile” w Warce, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 roku, schola dzięcięco-młodzieżowa z parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce, chór z parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi. Widzów zachwycił zróżnicowany repertuar – pieśni maryjne, utwory instrumentalne, szlagiery znane z musicali, przeboje muzyki popularnej. Wszystkie wykonane podczas koncertu utwory dostarczyły mamom wzruszeń i radości.

Uczestnicy koncertu otrzymali z rąk pani dyrektor Danuty Borowiec podziękowania. Wszystkie mamy obdarowane zostały uroczymi bukiecikami polnych kwiatów.

Niedzielne popołudnie upłynęło w Nowej Wsi w atmosferze rodzinnego pikniku. Pogoda sprzyjała, każdy znalazł coś dla siebie. Wolontariuszki z gimnazjum w Warce ozdabiały dzieciom buzie w plenerowym studiu malowania twarzy. Członkowie grójeckiego Klubu Motocyklowego „Cobra” prezentowali swoje stalowe rumaki i odpowiadali na pytania o zasady bezpiecznego uczestnictwa motocyklistów w ruchu drogowym. Wszyscy skorzystali ze smacznego poczęstunku. Najważniejsze osoby tego popołudnia – mamy – zostały obdarowane najszczerszymi, wprost z serca płynącymi życzeniami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do instytucji i osób, które wsparły nas w zorganizowaniu uroczystości: gminnej jednostce kulturalnej Dworek na Długiej w Warce, Zakładowi Usług Komunalnych w Warce, Wolontariatowi przy Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Nowej Wsi oraz rodzicom uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Był to oczywiście szczególny dzień w historii naszej szkoły; tak, jak szczególna jest atmosfera tego miejsca – pełna serdeczności, życzliwości i pozytywnych wrażeń estetycznych.

CKZiU