Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

17. FESTIWAL PIEŚNI SAKRALNEJ

Data: 23.05.2016 r., godz. 14.30    5503
W piątek, 20 maja 2016, odbył się w Grójcu ogólnopolski 17. Festiwal Pieśni Sakralnej
W piątek, 20 maja 2016, odbył się w Grójcu ogólnopolski 17. Festiwal Pieśni Sakralnej, organizowany był przez Paulę Pietrzak i Piotra Pękackiego oraz zespół Fletnia Pana. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Grójeckiego, a jego głównym sponsorem był Powiat Grójecki.

Z całej Polski zjechali się do Grójca muzycy - soliści, zespoły i chóry, wykonujący muzykę religijną i sakralną. Blisko 400 osób stanęło na scenie w kościele Miłosierdzia Bożego, aby zaprezentować swoje umiejętności i zawalczyć o Grand Prix Festiwalu, czyli Złotą Harfę. Od samego rana z kościoła słychać było śpiew – najpierw dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, zespołów dziecięcych, a później solistów z gimnazjum oraz starszych. Wieczorem scenę zajęły zespoły starsze oraz chóry. Festiwal gościł zespoły m. in. z Warszawy, Wrocławia, Polkowic, Miedzierzy, czy Białegostoku, w tym Chór Tibi Domine pod kierownictwem Justyny Pakulak oraz Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy pod batutą Michała Sławeckiego. Występy uczestników oceniało profesjonalne jury, w którym zasiadała m. in. Katarzyna Goszcz – wokalistka i redaktorka Radia Warszawa oraz Aleksandra Kopp – chórmistrz i dyrygent Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

Decyzją jurorów, Grand Prix 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu – Złota Harfa, została przekazana najlepszemu wykonawcy ten edycji Festiwalu – Chórowi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który został tym samym po raz drugi laureatem Grand Prix festiwalu w Grójcu. Nagrodę w imieniu Powiatu Grójeckiego wręczył Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Pruś.

Festiwal oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności, dawał też możliwość integracji z innymi uczestnikami. Przez cały dzień na terenie parafii Miłosierdzia Bożego można było zobaczyć tańce, wspólne śpiewy i zabawy integracyjne, a po zakończeniu Festiwalu jeszcze przez długie godziny nie cichły rozmowy i dyskusje uczestników. Pozytywne wypowiedzi na temat wyjątkowego, niezwykle otwartego i przyjaznego charakteru grójeckiego Festiwalu Pieśni Sakralnej przeczytać można w mediach społecznościowych, a reportaż z 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej pojawił się nawet w Telewizji Polskiej. Organizatorzy mają nadzieję na dalszy rozwój tego ogólnopolskiego wydarzenia, które jest doskonałą reklamą dla naszego miasta i powiatu. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny, 18. Festiwal Pieśni Sakralnej!

Organizatorzy