Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

II Nowomiejski Integracyjny Rajd Pieszy

Data: 22.05.2016 r., godz. 08.25    5025
19 maja 2016 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą po raz drugi zorganizował Nowomiejski Rajd Integracyjny.

19 maja 2016 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą po raz drugi zorganizował Nowomiejski Rajd Integracyjny. Patronat honorowy nad imprezą objęło Nadleśnictwa Grójec oraz Starostwo Powiatowe w Grójcu.

Imprezę otworzyła, witając uroczyście wszystkich gości, pani Elżbieta Fałek – dyrektor naszego ośrodka. 

Na inaugurację Rajdu przybyli przedstawiciele Lasów Państwowych pan Jerzy Górski i pani Agnieszka Pacholik oraz pani Karolina Morawska przedstawiciel Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą.

W II Nowomiejskim Rajdzie Integracyjnym wzięli udział przedstawiciele: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu, Zespołu Szkół z Grodziska Mazowieckiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Huty, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Rawy Mazowieckiej, Stowarzyszenia „Przyszłość naszych dzieci” z Górek-Izabelin, Domu Pomocy Społecznej z Nowego Miasta nad Pilicą oraz naszej szkoły.

Po krótkiej odprawie wszyscy uczestnicy pod opieką organizatorów i wolontariuszy z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, w asyście służb medycznych i porządkowych, ruszyli na trasę, która w tym roku wiodła z Łęgonic Małych przez Myślakowice do Domaniewic. 

Wędrując mogliśmy podziwiać piękno nadpiliczańskiego krajobrazu, a także nawiązać nowe znajomości. Niespodzianką była dla wszystkich przeprawa na końcowym odcinku trasy promem przez Pilicę, aby dotrzeć do Domaniewic, gdzie na wszystkich czekał posiłek – pyszna kiełbasa z grilla.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków i dyplomów dla uczestników. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczestnikom, służbom mundurowym, wolontariuszom oraz ich opiekunowi za okazaną pomoc i …
…do zobaczenia za rok!


Przygotowali: 
Monika Żółcińska 
Sławomir Grabowski