Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w ZSP Grójec

Data: 02.05.2016 r., godz. 11.29    5411
Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w ZSP Grójec
„Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej…”

29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” - Grójec w Grójcu odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Żegnaliśmy cztery klasy Technikum w zawodzie: technik ekonomista, technik mechanik, technik informatyk oraz jedną klasę Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Skalińska, która bardzo serdecznie powitała maturzystów, ich rodziców, wychowawców klas maturalnych, grono pedagogiczne i całą społeczność szkolną. Przemówienie pani dyrektor było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Podkreślała, że kończą oni pewien etap swojego życia, ale tylko po to, żeby iść dalej. Życzyła im, aby na tej długiej „drodze życia”, którą mają przed sobą odnosili jak najwięcej sukcesów, a z każdego potknięcia potrafili wyciągnąć naukę na przyszłość. Wyraziła nadzieję, że pozytywnie będą zdawać każdy egzamin, których przed nimi nie mało. Życzyła im powodzenia na najbliższym z nich – egzaminie maturalnym, kiedy to po raz ostatni usiądą w ławkach tej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor zaprosiła wszystkich absolwentów do częstych odwiedzin naszej szkoły. 

Następnie w imieniu rodziców głos zabrała pani Barbara Wołukanis. Z łezką w oku dziękowała nauczycielom, a maturzystom życzyła powodzenia w dorosłym życiu. 

Amelia Kalicińska i Anna Lewandowska w imieniu wszystkich maturzystów gorącymi i ciepłymi słowami podziękowały całemu gronu pedagogicznemu i rodzicom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Wyrazem wdzięczności były piękne kwiaty, które absolwenci wręczyli Dyrekcji, swoim wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom. 

Kolejny punkt uroczystości, to wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem, które otrzymały Amelia Kalicińska i Anna Lewandowska z klasy 4a oraz Paulina Uteszewa z klasy 3o. Następnym, nie mniej miłym akcentem było wręczenie nagród i dyplomów za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie szkoły w środowisku. Po tym nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich maturzystów moment - rozdanie świadectw ukończenia szkoły. Nie zabrakło przy tym licznych wspomnień i anegdot, ze strony pani dyrektor Doroty Skalińskiej, które wywoływały uśmiechy na naszych twarzach. 

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klas 3a i 3ci pod kierunkiem wychowawców: M. Walkiewicz oraz M. Warzybok zaprezentowali krótki program artystyczny. Miał on na celu umilenie maturzystom ostatnich chwil spędzonych w murach naszej szkoły. Występujący, w humorystyczny sposób, przypomnieli im, jak to w szkole czasem bywało. Refleksyjne wiersze i piosenki nawiązujące tematycznie do tej okoliczności wywołały, oprócz uśmiechu, niejedną łzę.

Wiele miłych wspomnień dostarczyła przygotowana przez młodszych kolegów prezentacja zdjęć z minionych lat szkolnych.

Piosenką „Ale to już było”, tegoroczna maturzystka, która często uświetniała swoim śpiewem szkolne uroczystości – Aleksandra Szwech z klasy 4b, podziękowała za wspólne lata. 

Na zakończenie absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki od uczniów klas przedmaturalnych.

Żegnamy klasy: 
4a, wych. Elżbieta Walczak –Lewandowska

4b, wych. Ewa Banaszek

4c, wych. Ewa Banaszek

4i, wych. Elwira Zawadzka

3o, wych. Urszula Rapczyńska

Marianna Walkiewicz
Marzena Warzybok