Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

Data: 02.05.2016 r., godz. 11.27    3831
Pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.
Ostatnie spotkanie tegorocznych maturzystów miało miejsce 29 kwietnia 2016r. i było szczególne. Było uroczyste. I dla uczniów, rodziców, dla wszystkich tych, dla których dobiegł końca etap niezapomnianych młodzieńczych lat. Właśnie ta uroczystość była ostatnią okazją do podsumowań, zadumy, refleksji. Pani Dyrektor, Dorota Nowak-Michałowska, podziękowała za wspólne lata spędzone razem w murach jasienieckiego technikum, za serce i zaangażowanie w prace na rzecz naszej placówki. To właśnie tutaj rodziły się emocje, przyjaźnie, pierwsze uczucia i wielkie odkrycia. Młodzież nasza, jak zaznaczyła Pani Dyrektor, osiągała przez te cztery lata duże sukcesy w zawodach sportowych i strzeleckich; przygotowywała i prezentowała potrawy regionalne oraz poczęstunki podczas Dożynek Powiatowych, podczas Zjazdu Sadowników, podczas Konferencji Truskawkowych, wigilii, spotkań nauczycieli i gości w szkole; pracowała na rzecz wolontariatu w szkole; pracowała na rzecz społeczności lokalnej w ramach programu "Uczeń uczy ucznia" prowadząc bezpłatne zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego w świetlicy gminnej w Jasieńcu; uczestniczyła w licznych konkursach wewnętrznych i zewnętrznych; brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości, w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w Olimpiadzie o Sporcie i Zdrowiu; pracowała w samorządzie uczniowskim; reprezentowała szkołę w zespole wokalnym; brała aktywny udział w akcji "Podaruj innym dni"; odbywała praktykę w renomowanych firmach w kraju i za granicą, za którą otrzymywała liczne listy pochwalne; przygotowywała szereg uroczystości, tj. Koncert Pieśni Sakralnej, Katyń-ocalić od zapomnienia, Dzień Matki i Ojca. W kwietniu klasa IV Technikum Agrobiznesu i IV Technikum Handlowego zdobyła nagrodę i miano najsympatyczniejszej klasy maturalnej w powiecie grójeckim w konkursie organizowanym przez "Echo Dnia". Można by było wymieniać bez końca.

Cieszymy się, że podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele instytucji, z którymi na co dzień współpracuje nasza szkoła. Uroczystość zaszczycili:
- Pan Tomasz Podhorecki, sekretarz Gminy Jasieniec;
- Pan Dariusz Dylicki, Prezes Banku Spółdzielczego w Jasieńcu;
- Pani prof. Elzbieta Sałata, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu;
- Pan Michał Wojtaszek, pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, z Wydziału Nauk Ekonomicznych;
- Pan Zbigniew Gettler, Kierownik Mazowieckiej Izby Rolniczej Okręg Radomski;
- Pan Grzegorz Surma, przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych;
- Pan Jan Madej, członek Mazowieckiej Izby Rolniczej;
- Pan Tomasz Wawrzyniak, Inspektor ds. Prewencji KRUS - oddział Grójec. 

Młodzież, z którą przyszło nam się pożegnać, zapisała się w historii szkoły. To już nie tylko uczniowie, to jej prawdziwi przyjaciele. Z ogromnym rozrzewnieniem żegnamy wszystkich wychowanków klas IV. Byliście naszą chlubą. Na miano Prymusa Szkoły zasługuje z pewnością Piotr Słupek , absolwent klasy IV Technikum Agrobiznesu. Osiągnięcia Piotra są fenomenalne. Jest dwukrotnym laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (w r. szk. 2014/2015 i 2015/2016), co dało Piotrowi kolejno dwa indeksy na uczelnię SGGW, ponadto wygrał konkurs Talentowisko, organizowany przez Banki Spółdzielcze, jest Stypendystą Prezesa Rady Ministrów, a w tym roku otrzymał tytuł finalisty etapu okręgowego XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Piotrek jest nie tylko świetnym uczniem, ale również bardzo dobrym kolegom i przyjacielem. Nigdy nie zostawił nikogo bez pomocy, prowadził zajęcia wyrównawcze z języków obcych i matematyki w ramach pomocy koleżeńskiej. Niesamowicie skromny, z ogromną kulturą osobistą, z szacunkiem dla otaczających go ludzi. Napawa dumą fakt, że w naszej szkole jest tak wielu fantastycznych uczniów, którzy na świadectwie ukończenia szkoły mogą poszczycić się średnią ocen 4,0 i powyżej. Najlepszymi uczniami w roku szkolnym 2015/2016 są:
- Piotr Słupek (Technikum Agrobiznesu);
- Karolina Korniluk (Technikum Handlowe);
- Ewelina Sokołowska (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych);
- Anna Zielińska (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych);
- Paweł Cybulski (Technikum Informatyczne);
- Konrad Glinka (Technikum Informatyczne);
- Michał Maciocha (Technikum Informatyczne);
- Adrian Mazan (Technikum Informatyczne);
- Angelika Rogowska (Technikum Agrobiznesu);
- Dominika Brzezińska (Technikum Handlowe);
- Krzysztof Śmielak (Technikum Agrobiznesu).

Oprócz nagród i podziękowań za osiągnięcia w nauce przyznano wiele nagród za zawody sportowe, aktywny udział w życiu klasy i szkoły oraz udział w honorowym krwiodawstwie. 

Życzymy Wam, nasi Absolwenci, powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym oraz samych trafionych wyborów życiowych.

Joanna Matysiak