Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Bezpieczny Internet Dla Wszystkich”

Data: 02.05.2016 r., godz. 11.30    4020
„Bezpieczny Internet Dla Wszystkich”
W dniach 24-30 kwietnia Grójeckie Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi było gospodarzem międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli w ramach programuErasmus+. Szkoły z Grecji, Szwecji, Norwegii, Austrii i oczywiście z Erasmus+Polski realizowały projekt „Bezpieczny Internet dla wszystkich” („Safe Internet For All”). 

Uczestnicy projektu mieli za zadanie stworzyć strony internetowe związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z Internetu. Tematyka zagadnień realizowanych przez uczniów to m.in. cyberbullying, cyberstalking, grooming, sexting, przemoc, obraźliwe treści. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z UJ w Krakowie, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Centrum Rozwoju Osobistego ALTER. 

Grójeccy licealiści gościli swych rówieśników w domach, dzięki czemu miała miejsce lepsza integracja i poprawa umiejętności językowych. Wycieczki do Krakowa i Warszawy dały uczestnikom projektu lepszą możliwość poznania naszego kraju.

Podczas wizyty, z inicjatywy władz powiatu, odbyło się oficjalne spotkanie ze Starostą Grójeckim - Markiem Ścisłowskim oraz Burmistrzem Gminy i Miasta - Jackiem Stolarskim. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Członek Zarządu Powiatu - Paweł Siennicki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia - Agnieszka Bilska. 

Wszystkim uczestnikom projektu „ERASMUS+” Starosta Marek Ścisłowski serdecznie pogratulował i wręczył pamiątki związane z powiatem grójeckim.

Bogaty program zarówno w szkole jak i poza nią, z pewnością pozostanie w pamięci uczestników. Szczególnie byli oni pod wrażeniem wieczoru talentów zorganizowanego przez uczniów LO. Podobał im się również konkurs na potrawę z jabłka. Dzięki pomysłowości uczniów i nauczycieli, każdy mógł podziwiać wygląd dań oraz zasmakować każdego z nich.

Zapraszamy do odwiedzin strony projektu: www.sifaplus.eu oraz strony szkoły www.logrojec.pl aby dowiedzieć się więcej.

Paweł Pośnik - koordynator projektu/BPiFE

Działania w ramach projektu obejmowały pięć wymian międzynarodowych. Po powrocie z wyjazdu zagranicznego licealiści upowszechniali zdobytą wiedzę, organizując szkolenia i warsztaty dla swoich rówieśników.. Przewodniki stworzone w ramach projektu, zawierają zalecenia dotyczące bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Uczniowie przygotowali również broszurę „Jak się uzależnić w 7 dni?”, a także prezentacje, ulotki i filmy oraz aplikację na system Android. Opracowane przez nich materiały są udostępniane wszystkim szkołom partnerskim, można je również pobrać ze strony internetowej projektu.