Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Minister Edukacji w grójeckim Liceum

Data: 02.05.2016 r., godz. 11.46    5834
Minister Edukacji w grójeckim Liceum
W piątek, 29 kwietnia 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu o godz. 11.30 odbyła się akademia wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klas III. Uroczystość uświetniło przybycie gościa honorowego - Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. 

Pożegnanie absolwentów rozpoczęło się od wprowadzenia sztandarów i odśpiewania hymnu. Następnie Dyrektor szkoły, Zbigniew Krawczak, przywitał przybyłych gości w tym m.in. Annę Zalewską - Minister Edukacji Narodowej, Marka Suskiego - Posła na Sejm RP, samorządowców, dyrektorów szkół, przedstawicieli duchowieństwa i służb mundurowych, nauczycieli oraz rodziców.

Po oficjalnym przywitaniu gości rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów liceum. Po uroczystym ślubowaniu absolwentów i przekazaniu sztandaru szkoły, młodzież zaprezentowała swoje umiejętności aktorsko-recytatorskie. Następnie Dyrektor szkoły wraz Minister Anną Zalewską wręczyli nagrody abiturientom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu.

Na zakończenie części oficjalnej Starosta Grójecki, Marek Ścisłowski wraz z Wicestarostą Dariuszem Piątkowskim oraz Członkiem Zarządu, Pawłem Siennickim wręczyli Minister Annie Zalewskiej symboliczne upominki związane z powiatem grójeckim.

Po krótkiej przerwie odbyła się konferencja z udziałem Minister i zaproszonych gości, po której wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.

Informację dotyczącą pożegnania tegorocznych maturzystów w LO Grójec można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (pobierz)


BPiFE