Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Obchody 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Data: 02.05.2016 r., godz. 11.25    5347
Obchody odbyły się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 10.30 przed pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców w lesie Częstoniew.
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie organizatorzy przywitali zaproszonych gości w tym m.in. Prezesa Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego płk. w stanie spoczynku Wiesława Korga, Prezesa Wojewódzkiego Oddziału Mazowieckiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego płk. w stanie spoczynku Władysława Dobrzańskiego, wicestarostę powiatu grójeckiego Dariusza Piątkowskiego, byłych dowódców JW. 2962 oraz JW. 3411, zastępcę burmistrza Gminy i Miasta Grójec Karola Biedrzyckiego, księdza dziekana kapelana wojskowego Stefana Kazulaka, a także przedstawicieli służb mundurowych, delegacje i poczty sztandarowe, harcerzy oraz pozostałych gości.

Następnie zostało wygłoszone krótkie przemówienie nawiązujące do historii wybuchu i zakończenia II wojny światowej. Modlitwę za pamięć ofiar tamtych wydarzeń zainicjował ksiądz dziekan Stefan Kazulak. W dalszym etapie uroczystości zebrane delegacje oraz zaproszeni goście złożyli wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców w lesie Częstoniew w latach 1939-1945.

Po oficjalnych obchodach wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Częstoniewie aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów tej placówki.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Powiatowy Odział Grójecki ZWiR WP oraz Szkoła Podstawowa w Częstoniewie.

BPiFE