Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Data: 01.05.2016 r., godz. 05.55    3792
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą laureatami konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”
„Ruch to zdrowie”

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 
im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą
LAUREATAMI KONKURSU „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”


26 kwietnia 2016 roku troje uczniów Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą: Irena Grotek, Mateusz Kobus i Michał Łaski wzięli udział w XV Konkursie o Zdrowiu pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Opocznie. Konkurs miał na celu ukazanie młodym ludziom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, a przy tym, jak dla zdrowia ważny jest ruch.

Na początku wszyscy zostali powitani przez Panią Dyrektor, która następnie wszystkich zaprosiła do konkursu. Rozgrywany był on w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Swoich przedstawicieli miały szkoły z Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Żarnowa, Tomaszowa Mazowieckiego i oczywiście Nowego Miasta nad Pilicą. 

Konkurs został podzielony na dwie części:
- test składający się z 20 pytań o zdrowiu
- 3 konkurencje sprawnościowe

Po zakończeniu testu i konkurencji sportowych przewodniczący jury ogłosił wyniki. W kategorii Gimnazjum nasi uczniowie nie mieli sobie równych, wygrywając obydwie części konkursu. Kolejne miejsca zajęły szkoły z Opoczna i Piotrkowa Trybunalskiego. Nagrodę dla naszych uczniów w postaci piłki do koszykówki, piłki do siatkówki i paletek do tenisa stołowego wręczył Starosta Powiatu Opoczyńskiego - Józef Róg. 

Po zakończeniu zmagań konkursowych, na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez organizatora. 

To był bardzo miły czas, dzięki któremu nasze dzieci miały możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek, a co najważniejsze, poszerzyły swoją wiedzę o zdrowym stylu życia.