Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XIII Międzynarodowe Biegi Przełajowe

Data: 01.05.2016 r., godz. 06.00    4042
27 kwietnia 2016 r. odbyły się Międzynarodowe Przełajowe Biegi Ireny Szewińskiej.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 
im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą 
zwycięzcami XIII Międzynarodowych Biegów Przełajowych
Ireny Szewińskiej w Pułtusku27 kwietnia 2016 r. odbyły się Międzynarodowe Przełajowe Biegi Ireny Szewińskiej zlokalizowane na Rynku Głównym i na plaży głównej w Pułtusku. Głównymi organizatorami zawodów byli:
- Irena Szewińska – członek MKOL i PKOL, Medalistka Igrzysk Olimpijskich
- Burmistrz Miasta Pułtusk
- Zespół Szkół nr 4 z klasami sportowymi w Pułtusku
- Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą reprezentowany był na międzynarodowych biegach przełajowych przez następujących uczniów:
1. Weronika Bielecka
2. Jakub Kobus
3. Anna Bartyzel
4. Marcin Jopek
5. Anita Rylska
6. Mateusz Lesiak
Uczniami opiekowali się nauczyciele: Marcin Walczak i Paweł Rek. 

Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, klubów sportowych a także dla dzieci i młodzieży ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i były licznie obsadzone przez biegaczy nie tylko z Polski, ale m.in. z Litwy i Białorusi. Wystąpiła w nich rekordowa liczba młodych biegaczy, ponad tysiąc uczestników. 

XIII Międzynarodowe Biegi Przełajowe Ireny Szewińskiej po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem naszych podopiecznych. 

Na najwyższym podium stanęła Anna Bartyzel, wygrywając swój bieg w kategorii niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim – dziewczęta. 

W następnym biegu chłopców w kategorii niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim trzecie miejsce zajął Jakub Kobus. Również trzecie miejsce zajęła Anita Rylska w biegu dziewcząt w kategorii osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym. 

Efektem tak wspaniałych wyników było zajęcie drugiego miejsca drużynowego wśród ośrodków specjalnych występujących w XIII Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej organizowanych w Pułtusku.

Nasi podopieczni za swój trud i sukces w pokonaniu trasy zostali wynagrodzeni dyplomami i nagrodami wręczanymi przez wielokrotną medalistkę Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy Panią Irenę Szewińską.