Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Boże Narodzenie w SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 23.12.2019 r., godz. 14.00    1184
„Cicha noc, święta noc pokój niesie ludziom wszem….”- uczniowie i wychowankowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą radośnie obchodzą Boże Narodzenie.

JASEŁKA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ.

„Cicha noc, święta noc pokój niesie ludziom wszem….”

W dniu 19 grudnia 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się szkolne Jasełka. Po wielu dniach wyczerpujących prób wreszcie przyszedł czas na zaprezentowanie uczniowskich umiejętności wokalnych i aktorskich.

O godzinie 1100 wszyscy zebrali się w przepięknie udekorowanej na tę okoliczność świetlicy, by obejrzeć dobrze wszystkim znaną historię narodzin Pana Jezusa i odwiedzających Go zwierzątek, pasterzy i trzech króli. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem śpiewali kolędy i odgrywali swoje role. Do śpiewu włączyli się także zaproszeni goście, rodzice i uczniowie, którzy w ten sposób wczuwali się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Po jasełkach głos zabrali pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, którzy skierowali wiele ciepłych słów do naszych artystów. Gratulowali udanego występu, życzyli wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt oraz prezentów pod choinką. Uczniowie otrzymali słodkie upominki od Pani Dyrektor i Pana Burmistrza Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, a goście stroiki świąteczne wykonane przez naszych uczniów pod czujnym okiem pani Asi.

Na zakończenie pani Agnieszka i pani Iwona wręczyły nagrody za udział w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną. Było to bardzo miłe i wyjątkowe spotkanie, pełne wzruszeń, ciepła i niezapomnianych wrażeń.

Oby dobry humor i pogoda ducha nie opuszczały nas przez cały rok, czego życzą organizatorzy:Krzysztof Nawrocki, o. Borys Karczmarzyk, Agnieszka Walczak-SłoneckaW dniu 16 grudnia 2019 r. w godz. 08: 00– 11.00 odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez rodziców, uczniów i wychowawców oraz nauczycieli.
Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory oraz artykuły wykonane własnoręcznie przez organizatorów, m.in. : rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki.
Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Miasta n/P. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Dochód z Kiermaszu Bożonarodzeniowego w całości został przekazany na Radę Rodziców.
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom.
mgr S. Parcheta